В Україні прийняли новий законопроект про оподаткування авто на електротяге.

За темпами зростання кількості електрокарів наша країна на п’ятому місці в світі. Однак за загальною кількістю машин ми пасемо задніх – в Україні понад 3000 “зелених” автомобілів, в Норвегії – 137 тисяч. І поки українці наздоганяють європейські країни, вони готуються відмовлятися від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Коли Україна зможе перейти на електромобілі.
Що пропонують у проекті закону

Текст проекту «Про стимулювання розвитку електричного транспорту України» розробляла робоча група за участю народних депутатів, експертів Мінінфраструктури та представників ринку. Він ще не зареєстрований у Верховній Раді – сьогодні його презентують депутатам. Відомство сьогодні опублікувало Концепцію розвитку цієї галузі – включаючи законопроект. Серед його нововведень для автолюбителів цікаві такі:

Зміни до Податкового кодексу, серед яких найяскравіше – податкова знижка в розмірі 20% на покупку автомобіля: покупцям фактично пропонують відшкодовувати 20% від вартості.
Нульовий акциз на покупку автомобіля. Це заощадить покупцеві суму в еквіваленті 109 євро.
Скасування ПДВ для імпорту електротранспорту на 5 років. Причому це стосується не тільки електромобілів, а й електробусів, електрогрузовіков, електромотоциклів і електровелосипедів. Це, на думку розробників проекту, здешевить електрокари ще на 16,8%.
Звільнення від сплати збору до Пенсійного Фонду при першій реєстрації електромобіля, що здешевлює його ще на 4,8%.
Нульовий акциз на електромотоцикли і електровелосипеди (для транспорту з мотором до 250 Вт це здешевлення ціни на 22 євро).
Дозвіл електромобілів рухатися в смугах громадського транспорту.

Приклад розрахунку вартості авто за новими законами:

 

Якщо вас цікавить електроавтомобіль, ми можемо допомогти вам його купити в будь-якій точці Європи і США. Просто зателефонуйте нам.