Питання нерозмитнених автомобілів близьке до вирішення – у Раді зареєстрували відповідні проекти Законів.

У Верховній Раді України зареєстрували два законопроекти – № 8487 та № 8488 з новими ставками по розмитненню авто. Якщо їх приймуть, машини з-за кордону стануть більш доступними для українців.

Як повідомляє прес-служба парламентського Комітету з питань податкової та митної політики, розмитнення авто буде проходити за наступною схемою: базова ставка у розмірі 50 євро для бензинових авто та 75 євро для дизельних машин, помножена на коефіцієнт обсягу мотора та коефіцієнт віку ТЗ.

Коефіцієнт двигуна буде обчислюватися шляхом ділення обсягу мотора на 1000, а коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років з року, наступного за роком випуску авто, до року визначення ставки податку.

“Розраховані за новим принципом акцизи будуть значно менше тих, які діють зараз, а різниця у розмірі ставок для різних за обсягом двигунів не буде такою істотною. При цьому акцизний податок на старі авто буде вище за рахунок його збільшення на віковий коефіцієнт, що буде стимулювати придбання новіших авто “, – підкреслили в прес-службі Комітету.

Крім того, законопроекти спрямовані на посилення контролю за переміщенням і цільовим використанням автомобілів, які ввозять в режимах транзиту та тимчасового ввезення. Зокрема, поліції дозволять перевіряти авто на іноземній реєстрації, а у разі порушення митних правил власникам обіцяють величезні штрафи.

Взято з