Організація Car Connectivity Consortium (CCC) представила першу версію стандарту Digital Key. У перспективі він посприяє поширенню цифрових ключів, за допомогою яких можна відкривати та закривати автомобілі, заводити двигун і виконувати інші операції за допомогою смартфонів.

 

Специфікація 1.0 забезпечить доступ до цих можливостей для усіх власників транспортних засобів, незалежно від того, який бренд автомобіля та смартфона він використовує. Для передачі сигналу буде використовуватися вже існуюча інфраструктура Trusted Service Manager (TSM), а також NFC. Обидві мережі здатні забезпечити захист особистих даних користувача та збереження автомобіля, заявляють розробники стандарту.

Digital Key 1.0 передбачає наступні операції: блокування / розблокування замків, запуск двигуна, підтвердження особи водія, надання або скасування цифрового ключа, можливість віддалено ділитися цифровим ключем та обмежувати можливості виданого іншому користувачеві ключа (наприклад, тільки відкрити багажне відділення для доставки товару).

У першому кварталі 2019 року ССС представить другу версію Digital Key. У розробці версії 2.0 беруть участь Alps Electric, Continental Automotive GmbH, Denso, Gemalto, NXP та Qualcomm Incorporated, а також Apple, Audi, BMW, General Motors, Hyundai, LG, Panasonic, Samsung і Volkswagen.

Версія 2.0 надасть стандартизований протокол аутентифікації між автомобілем та смарт-пристроєм. Як кажуть в ССС, це буде прорив у зниженні витрат на розробку для користувачів та забезпечення взаємодії між різними інтелектуальними пристроями і транспортними засобами.

Car Connectivity Consortium (CCC) – це міжнародний консорціум, 70 членів якого становлять понад 70% світового ринку автомобілів та більше 60% світового ринку смартфонів. Одна з розробок ССС – технологія MirrorLink (Terminal Mode), що забезпечує безперервний зв’язок між смартфоном та інформаційно-розважальною системою автомобіля.

Джерело: